Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Alıntıdır...
KADIN OLMAK, belki Dünya'nın en zor işi olmak ama kesinlikle rabbime bunun için şükrediyorum.
Hayatın biz kadınlar için taaaaa ilk insan tarihinden beri zorluklarla dolu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu zorlukların, bir çok bayan için hala devam ettiğini de çok iyi biliyorum. 😔Belki de bu hayatı el birliği ile kendimiz zorlaştırıyoruz. Nasıl mı? Aslında hepimizin hayatının mimarı kim, diye de ben sizlere soruyorum? Benim cevabım; yine biz kadınlarız hayatımızın mimarı.... Özgürlüğümüzü korumak, kendimize SAYGI duydurmak, yetiştirdiğimiz evlatlarımızı erkeksin ve kızsın diye değil de, cinsiyet ayrımı yapmadan insansınız diye yetiştirmek, kız çocuklarını evin hizmetçisi gibi, erkek çocukları da bir padişah edası gibi yetiştirmemek biz kadınların elinde aslında. Evet yaradılışımız gereği biz kadınlar daha zarif ve nazik Yapıya sahibiz ve işte sırf bu yüzden erkek evlatlarımızı, Kadınları el üstünde taşımalarını öğretmeliyiz.
Oğlunun sevgilisi varken ' aferin sana Aslan oğlum' demek, fakat karşı tarafında birinin kızı olduğunu ve kızların da bir duygusu olduğunu bilememek çok acı geliyor bana. Aslında biz kadınlar , kızlarımızı hayata bir sıfır yenik başlatıyoruz bir nevi.
Birçoğumuz daha küçücük kızken duymuştur mesela ' aferin benim kızıma erkek gibi kelimesini' işte burda bitiyor herşey. Hiç sordunuz mu kendinize bilmem ama ben çok sorarım kendime; neden bir erkeğe kadın gibi denmesi en ağır küfürlerden biri gibi sayılırken, bir kadına erkek gibi denmesi en güzel övgülerden sayılması....Sizlerden ricam yalnızca kadın olun, asla erkek gibi olmayın mesela, kadın olmaktan gurur duyun, biz bu hayatta ne kadar düzgün ve kendini geliştiren bir kadın olursak, bu hayat o kadar daha GÜZEL olur bunu asla unutmayın.
Şunu da söyleyerek sözlerime son vereceğim, aslında evin direği erkek lafına hiç mi hiç katılmıyorum. Evin direği de, neşe kaynağı da, bereketi de hep kadındır. Kadın giderse yuva dağılır, kadın hastalanırsa herşey karışır, kadın gülmezse kimse gülmez... Ailenize bir dönün bakın benim için olur mu? Evin direği kimmiş. Rabbim hepimize, evlatlarımızın başında uzun ömür versin ama öldüğünüz zaman direğin siz mi, erkek mi olduğunu çok iyi anlarsınız....
Önümüzdeki bütün günlerde kadın cinayetleri ve şiddeti duymamak dileğiyle ve bütün günlerin DÜNYA KADINLAR GÜNÜ gibi olması dileğiyle....
DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN ❤️🌹🌹🌹🌹🌹🌹❤️

Yorumlar