Yeni Yıl Kutlanmalı mı?

Yeni Yıl Kutlanmalı mı?

Öncelikle tüm insanlığın yeni yılı kutlu,mutlu,umutlu, tüm güzel dileklerin kabul olduğu, üzülmelerin ve ağlamaların olmadığı,yüzlerin hep güldüğü, kötülüklerin son bulduğu bir yıl olması dileğiyle...
Yeni Yıl Kutlanmalı mı? EVET!!! Yazıma böyle bir başlık attım çünkü bu yıl nedense bu konu üzerinde çok fazlaca duruldu. Ben de siz değerli okurlarıma soruyorum; kim ne kutlarsa kutlasın kimseyi ilgilendirir mi? Bir gece club ünü basıp masum insanları katletmeye kimin hakkı olabilir?( Bu güne kadar bu tür  hain terör saldırılarında hayatını kaybeden tüm insanların yakınlarına Rabbim büyük sabır versin. Şehitlerimizin de mekanları cennet olsun. Ateş düştüğü yeri yakıyor malesef  :(( ) En kötüsü de buna o güzel dinimizi alet etmeleri yok mu insan kahroluyor. Bunun neresinde din var bana söyler misiniz? Benim güzeller güzeli dinimi böyle şeylere alet etmek ne kadar kötü, ne kadar yürek parçalayıcı.... Nerede kaldı hoşgörü, nerede kaldı saygı, sevgi, en önemlisi İNSANLIK!
www.nefissanallezzetler.com
Bu güzel ülkemde bin bir türlü insan var ve bu güne kadar birbirlerini hep sevdiler, saydılar. Yeni Yıl Kutlanmalı mı? bana sorarsanız evet. Peki nasıl mı? Bu yeni gelen yıl ile birlikte, sen de takvimini başa almıyor musun? sanki evet alıyorum, diyen bir ses kulağımda inliyor gibi. Aklımın erdiği kadarıyla sırf bu takvim yenileme olayı için çocukluğumdan hatırlıyorum, evimizde kuru yemiş ve abur cuburlar alınır, kestane pişer, mısır patlar ve ekran başına oturur ailece sevgi dolu bir şekilde geçirirdik. Şimdi bu huzur ortamı mı yabancılara benzeme ben soruyorum size? Yabancılara benzeme, evet ama insan ol, sevdiklerini ara mutlu yıllar de, gönüllere güzellikler bırak sırf bizim dinimizin gereği diye yap bunu...İnsan bence hep kendine bakmalı hani önce kendine bak derler ya hayırrrrr heppp kendine bak, bırak başkalarını ve sadece örnek ol, tıpkı Peygamber Efendimiz (SAV) gibi değil mi ?
Ben tam 30 yaşındayım ve bu güne kadar Noel Kutlaması adı altında bir kutlama yapmadım. Neden insanları birbirine düşürmek için olmayan kutlamayı varmış gibi göstermeye çalışıyorlar anlamadım gitti. Bizim dinimizden olmayana benzemek istemiyorsan, öncelikle elinde tüm dünyadan haberin olmasını sağlayan o pahalı cep telefonunu, tabiri caiz ise gavur icadını bir kenara at derim. Daha neler mi o bindiğin araba, kullandığın televizyondan tut da yediğin içtiğine kadar her şeyde işine gelmeyince yararlanmak var da, aslaa onların ki gibi bir kutlama olmayan masum insanların kutlamasına göz dikme!
Öncelikle İNSAN olmak varken neden bu huzursuzluk? Bırakın kutlayan kutlasın, kutlamayan kutlamasın. İsteyen Noel Baba olsun, isteyen çam ağacı süslesin ne çıkar. Yeter ki bir can yanmasın, bir yürek kırılmasın. Sevginin, mutluluğun,huzurun ve bereketin, bu yıl hiç yakamızı bırakmaması ve  yeni yılın ülkemize mutluluk ve huzur getirmesi dileğiyle...
Saygı ve sevgilerimle...

Yorumlar

  1. Aynen katılıyorum barış olmazsa dinde inanç da olmaz...Huzurlu,mutlu bir yıl diliyorum.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Her zaman yorumlarınızı ve sorularınızı bekliyorum...