Çok Kolay Süslü Haşlanmış Yumurta Tarifi

Bana göre kahvaltı safralarının baş tacı yumurta ile çok basit ve pratik bir görsel tarifle sizlerleyim. Gerçekten adı gibi süslü bir tarif. Özellikle hafta sonu kahvaltılarınız için kolay ve pratik bir çeşit olacak. Çocuklarınızın da çok ama çok seveceği bir tarif bu Süslü Haşlanmış Yumurta Tarifi.

www.nefissanallezzetler.com
Süslü Yumurta
Ben böyle çabucak olan şeyleri çok seviyorum. :) Yazımı okuyanların; kim sevmez dediğinizi duyar gibi oldum bir an... O bildiğimiz haşlanmış yumurtayı direk olarak yemiyor da çeşitli süslemeler yaparak yiyorsunuz o kadar. Tabi biraz daha lezzet kattığınızı söylersek en doğrusu olur. Hem de sevdiklerinizi düşündüğünüzün de büyük bir göstergesi oluyor. Onlar için haşlanmış yumurtayı bile farklı şekillerde sunum yaptığınızı görmeleri, büyük bir ayrıcalık oluyor. Örneğin, yine daha önceden yazdığım Tereyağında Haşlanmış Yumurta Tarifi , Sahanda Sürpriz Yumurta Tariflerim de bu tarz tarifler.
Çok işiniz var fakat yine de görsel olarak güzel bir kahvaltı mı hazırlamak istiyorsunuz? İşte tam da o tariflerden bir tanesi Süslü Haşlanmış Yumurta Tarifi size göre bir tarif. Çabuk, hızlı ve pratik, artısı gözünüzü de doyuruyor olması... Beğenmeniz ve yorum atmanız dileğiyle. Afiyetle kalın...

Süslü Haşlanmış Yumurta Tarifi İçin Malzemeler:

  • Kişi sayısı kadar yumurta
  • Zeytinyağı
  • Dereotu
  • Tuz

Süslü Haşlanmış Yumurta Tarifi Yapılışı:

  1. İlk olarak kişi sayısına göre yumurtalar haşlanır.
  2. Haşlanan yumurtalar, dikkatlice ortadan ikiye kesilir ve sarıları bir kabın içine alınır.
  3. İncecik kıyılan dereotu, tuz ve zeytinyağı ( yumurta miktarına göre ayarlayınız.) yumurta sarılarına eklenerek karıştırılır.
  4. Bir çanak gibi olan yumurta beyazlarının içine, dereotu ve zeytinyağı ile hazırlamış olduğunuz yumurta sarılarını tekrar doldurun.
  5. Doldurduğunuz yumurta beyazlarını servis tabağına alarak, istediğiniz gibi süsleyerek servis edin.
www.nefissanallezzetler.com
Süslü Yumurta Yapılışı
Sofralarınızı görsel olarak süsleyecek bir tarif Süslü Haşlanmış Yumurta Tarifi sizler için sunuma hazır.
Afiyet olsun... :)
 

Yorumlar